15 września pierwsze i drugie klasy Dwujęzycznego Liceum im. W. Kopalińskiego wybrały się na wycieczkę na Uniwersytet Śląski w Katowicach, żeby wziąć udział w wykładach Osobliwości Świata Fizyki w Uniwersyteckim Miasteczku Naukowym. Uczniowie uczestniczyli w dwóch wykładach: Na grzbietach fal oraz Niebezpieczny przyjaciel – ogień, opartych na przeprowadzanych na żywo eksperymentach, prowadzonych przez osoby pracujące na co dzień w laboratoriach Instytutu Fizyki. Oryginalne aranżacje eksperymentów, często w skali makro, prowadzone z udziałem publiczności, nie tylko zaskakiwały i budziły emocje, ale pozwalały na głębokie zrozumienie pojęć, zasad i praw fizyki. Dzięki temu, nasi uczniowie na pewno łatwiej przyswoili sobie niezbędną wiedzę potrzebna na lekcjach fizyki oraz chemii.