Zima powoli dobiega końca. Niestety , w tym roku nie udało nam się zorganizować III edycji zawodów o Puchar Dyrektora Dwujęzycznych Szkół im. W. Kopalińskiego w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nic nie stanie na przeszkodzie i zawody się odbędą.
Nie oznacza to jednak, że uczniowie naszej szkoły nie brali aktywnie udziału w zawodach narciarskich. Przez ostatnie lata Kopaliński był w ścisłej czołówce zawodów Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim, dwa razy stając na najwyższym stopniu podium. W tym roku również dzielnie walczyliśmy, ale niestety , nie udało się obronić tytułu najlepszej narciarskiej szkoły na Śląsku. Ostatecznie zajęliśmy miejsce tuż za podium, przegrywając brązowy medal zaledwie o 40 punktów. Do zwycięzcy, czyli Szkoły Podstawowej nr 1 z Ustronia , strata wyniosła niecałe 200 punktów. Obrona tytułu była w zasięgu ręku, co zawodnicy z naszej szkoły potwierdzili w dwóch ostatnich zawodach całego cyklu, zwyciężając je z dużą przewagą. Tym razem straty z początku sezonu okazały się zbyt duże do nadrobienia. Gdyby odbyły się jeszcze jedne zawody, pewnie podium stałoby się faktem, a tak pozostaje lekki niedosyt.
Dwujęzyczne Szkoły im. W. Kopalińskiego w zawodach Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzieży były reprezentowane przez :
  • Bożek Lidia z klasy III a
  • Bożek Marcin z klasy VII b
  • Cembrzyńska Maria z klasy VI c
  • Dziekanowska Nicola z klasy VIII b
  • Gałuszka Wojciech z klasy 2 A LO
  • Janik Tola z klasy I a
  • Konieczna Zofia z klasy VI c
  • Laprus Kalina z klasy II b
  • Sobolewska Natalia z klasy 2 D LO
  • Toboła Maria z klasy VI c
  • Ziora Mateusz z klasy I c

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny sezon, w którym to znowu wrócimy na zwycięską ścieżkę.
Szanowni Państwo!
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele,

serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu naszych szkolnych akcji świątecznych. Dzięki współpracy całej społeczności udało się wesprzeć aż cztery bielskie domy pomocy, które otrzymały najróżniejsze dary i bożonarodzeniowe prezenty- od ozdób choinkowych po kosmetyki i inne drobiazgi. A to jeszcze nie koniec- zebrane pieniądze (po uzgodnieniu z dyrekcją ośrodków) zostaną przeznaczone na zakup kolejnych upominków.

W ramach akcji “Świąteczne listy do DPS” przekazaliśmy nie tylko około czterdziestu kartek i laurek, ale również filmik i nagrania kolęd. Wiemy, że zostały one udostępnione adresatom i na pewno uczyniły ich święta piękniejszymi.

Nasze akcje opisane zostały w biuletynie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Zapraszamy do lektury https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/9/uczniowie-dla-seniorow-0

Dziękujemy, że znowu- mimo dzielących nas odległości- byliśmy razem, jednocząc się w dobru. Na koniec przypominamy klasyczne już przesłanie:
Zawsze, ilekroć
uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.
(Matka Teresa z Kalkuty)
Informujemy, że od 23 do 31 grudnia 2020r. trwa zimowa przerwa świąteczna. W tym czasie szkoła oraz sekretariat będą nieczynne.
W czasie ferii tj. od 4 do 15 stycznia 2021 r. sekretariat będzie działał od godziny 9.00 do 13.00.
Olimpiady
Wiemy już, że do drugiego etapu zakwalifikowali się:
  • Weronika Maga (Olimpiada Języka Francuskiego)
  • Jakub Jarosz (Olimpiada Filozoficzna, Olimpiada Przedsiębiorczości)
Czekamy na pozostałe wyniki.

Stypendium
  • Paweł Pecyna (I LO) został nagrodzony stypendium Prezydenta Miasta Bielska-Białej Pana Jarosława Klimaszewskiego za wybitne osiągnięcia naukowe. W ubiegłym roku szkolnym Paweł był między innymi laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego.
Rekrutacja
  • Maximilian Leda został wstępnie przyjęty na Uniwersytet St. Andrews w Szkocji. Teraz tylko wystarczy dobrze zdać maturę. Trzymamy kciuki!
  • Weronika Jonkisz została studentką stomatologii na Riga Stradins University. Gratulujemy!
Dziś 1 grudnia, zbliżają się ulubione święta nas wszystkich- czas radości, spokoju i bliskości.
I choć w tym roku wszystko jest inaczej, na pewno zrobimy dużo, by w naszych domach w tym niezwykłym czasie “covidowa rzeczywistość” odczuwalna była w jak najmniejszym stopniu.

Niestety, jeszcze bardziej niż zwykle doskwiera ona podopiecznym DPS-ów, przejawiając się samotnością, odosobnieniem, strachem i zmęczeniem także personelu.

Z tym większą radością przyjęliśmy informację, iż dyrekcja i opiekunowie placówek w Pszczynie i Bielsku-Białej pragną kontynuować współpracę z nami, owocem której były wiosenne “Listy do DPS”. Staraliśmy się wtedy na bieżąco przekazywać Państwu wiadomości o tym, jak została przyjęta nasza akcja, jak dużo dobrego uczyniliśmy,

A więc ruszamy z zimową wersją- “Świąteczne listy do DPS” to nasza propozycja na długie wieczory w ciągu najbliższych trzech tygodni. Zapraszamy do udziału wszystkich- dzieci, rodziców, nauczycieli, babcie, dziadków, sąsiadów, znajomych… Każdy może napisać list, życzenia, wykonać e-kartkę, narysować obrazek i wysłać jego skan, a nawet nagrać piosenkę czy świąteczny filmik. Liczy się inwencja własna i wielkie serducho:)

Akcję ponownie zgodził się koordynować Wiktor Płoszaj- teraz już absolwent. Na jej potrzeby założyliśmy nowe konto: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a na wiadomości czekamy do 20 grudnia. Baaaaardzo prosimy o dołączenie do tego przedsięwzięcia. Będziemy wdzięczni za każdy gest wsparcia, zrozumienia, empatii.

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.
Jesteśmy pewni, że w tym przedświątecznym okresie każdy z nas znajdzie chwilę, by zrobić coś dobrego. Wiemy przecież, że nawet niewielu może zrobić wiele dla wielu:)

Pozdrawiamy przedświątecznie i mikołajkowo