Skoro pierwsza część roku szkolnego dobiega powoli końca, nadchodzi też czas na podsumowania. Tak więc:

• dwie uczennice otrzymały stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe
  • pięć osób zakwalifikowało się do II etapu organizowanej po raz pierwszy Olimpiady Języka Hiszpańskiego
  • mamy także II etap Olimpiady Geograficznej, OWoPiŚW, OWoPiWS, OWoS, Olimpiady Znajomości Afryki oraz Olimpiady Języka Francuskiego
  • nasza uczennica zwyciężyła w konkursie literackim ,,Chcecie bajki,...”
  • mamy złotą medalistkę Mistrzostw Polski w Karate WKF

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

Czekamy jeszcze na wyniki Olimpiady Języka Angielskiego, Olimpiady Filozoficznej oraz Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Dla uczczenia jednego z najważniejszych dni w roku uczniowie klasy IVB zabrali nas w magiczną podróż do przeszłości, ,,zapraszając” w mury Kopalińskiego ojców polskiej niepodległości, którzy opowiedzieli o swoim wkładzie w to dziejowe dokonanie całego narodu, swoich koncepcjach polskiej państwowości oraz o swoich życiorysach.

Następnie panowie Dmowski, Paderewski oraz odziany w imponujący mundur z epoki Piłsudski przeprowadzili quiz, w ramach którego uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące biografii gości. Nagrodą były cukierki i pochwały ze strony autorów zagadek. W ten sposób w atmosferze zabawy i w dobrych humorach celebrowaliśmy święto naszej wolności.
Jak co roku przełom września i października przyniósł okazję do wspólnej zabawy podczas ognisk klasowych. Jak zwykle też ugościły nas te same miejsca- Krzywa Chata i Dębowiec, a pogoda dopisała, darząc nas poranną rześkością, a później pięknym słońcem. Były więc pieczone kiełbaski, sery, chleb i oczywiście pianki, mnóstwo słodyczy, a przede wszystkim ciekawych rozmów i śmiechu. Nie obyło się bez śpiewu ( a jakże!)- ognisko w rytmach szant i innych klasyków to jest to, co lubimy najbardziej. Już czekamy do następnej jesieni🍂
W minioną środę klasy 8 oraz 1 Liceum pojechały zgłębiać  tajniki wiedzy fizycznej i biologicznej. Uczniowie uczestniczyli w wykładach ,,Osobliwości świata fizyki" i ,,Biorobotyka i bioelektryczność" połączonych z pokazem doświadczeń. Profesorowie Uniwersytetu Śląskiego starali się w jak najprostszy sposób opowiedzieć o prawach i zasadach rządzących światłem, wodą i robotyką. Nie obyło się też bez integracyjnej kawy i długich rozmów, którym sprzyjała podróż pociągiem. Wszak po wakacjach wróciliśmy do szkoły głodni relacji i przepełnieni opowieściami.