W minioną środę klasy 8 oraz 1 Liceum pojechały zgłębiać  tajniki wiedzy fizycznej i biologicznej. Uczniowie uczestniczyli w wykładach ,,Osobliwości świata fizyki" i ,,Biorobotyka i bioelektryczność" połączonych z pokazem doświadczeń. Profesorowie Uniwersytetu Śląskiego starali się w jak najprostszy sposób opowiedzieć o prawach i zasadach rządzących światłem, wodą i robotyką. Nie obyło się też bez integracyjnej kawy i długich rozmów, którym sprzyjała podróż pociągiem. Wszak po wakacjach wróciliśmy do szkoły głodni relacji i przepełnieni opowieściami.
Choć bardzo nie lubimy tego momentu, czas pożegnać się z wakacjami. Pozostaną zapewne liczne pamiątki i wspomnienia po tych dwóch beztroskich miesiącach, pełnych zabawy, odpoczynku i zapewne ciekawych przygód, spotkań z ludźmi, kulturą, naturą.

Ale cóż, czas wracać do szkolnej rzeczywistości. Przed nami dziesięć miesięcy zmagań z podręcznikami, sprawdzianami, czasem, autobusami i codziennością. Będzie nauka, zwłaszcza, że maturzyści tegoroczni po raz pierwszy napiszą egzamin w nowej formule, godziny spędzone nad książkami lub przed ekranem komputera, testy, kartkówki i odpowiedzi ustne. Ale będzie też zabawa, wspólne wyjścia i wyjazdy (już we wrześniu jedziemy do teatru), wycieczki (a może nawet wymiany), a przede wszystkim- przerwy, czyli nan najfajniejszy czas między lekcjami. W sumie więc nie będzie tak źle.

Zanim zaczniemy odliczać czas do świąt, ferii, a potem wakacji, życzymy wszystkim przedstawicielom naszej społeczności, by rok szkolny 2022/23 był spokojny, bezpieczny, zdrowy, udany, owocny, a nade wszystko ,,stacjonarny”. Do dzieła!
Rok szkolny jeszcze na dobre się nie zaczął, a my już możemy chwalić się kolejnymi prestiżowymi certyfikatami potwierdzającymi doskonałe umiejętności językowe naszych uczniów.

Jeszcze w czerwcu nasza ,,kolekcja” wzbogaciła się o dyplom DELF B2, który zdobyła Weronika. To zaświadczenie potwierdziło tylko to, co my wiedzieliśmy od dawna- język francuski nie ma przed naszą Weroniką tajemnic.

W sierpniu przybyło nam ceryfikatów CAE i CPE. Hubert, Urszula, Emilia, Ania, Jeremiasz i Maciej sięgnęli po prestiżowe, międzynarodowe dyplomy poświadczające znajomość języka angielskiego na poziomie C!-C2.

Kochani, nie kryjemy naszej dumy z Waszych osiągnięć i bardzo serdecznie Wam gratulujemy. Wiemy, że te certyfikaty staną się dla Was przepustką do najlepszych światowych uczelni. Brawo!
Choć egzamin już dawno za nami, a nasi abiturienci są już studentami wymarzonych kierunków w Polsce i poza nią, chcemy raz jeszcze pogratulować uczniom i nauczycielom takich wyników, które pozwoliły na zajęcie wysokich miejsc w maturalnych rankingach. Dzięki wspólnym wysiłkom uczących i uczonych możemy bowiem pochwalić się:
drugim miejscem w Bielsku-Białej z języka polskiego
drugim miejscem z języka angielskiego pp i trzecim- z angielskiego pr
dwunastym miejscem w mieście z matematyki
Średnie wyniki naszych uczniów z poszczególnych przedmiotów są znacznie ( od kilku do kilkudziesięciu punktów procentowych) wyższe od średnich krajowych i wojewódzkich.

Bardzo się cieszymy nie z miejsc jako takich, ale z owoców naszej ciężkiej pracy. A studentom życzymy szalonych lat!!!
1 września 2022 (czwartek) zapraszamy uczniów klas 1-8 SP wraz z najbliższymi na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/23, która odbędzie się w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej (ul. Juliusza Słowackiego 27, Bielsko-Biała) o godzinie 9.00.

Uczniowie klas licealnych spotykają się natomiast w budynku szkoły przy ul. Nadbrzeżnej 12 (sala 206, II piętro) o godzinie 11.00. Do zobaczenia:)