Informujemy, że w czasie wakacji sekretariat czynny jest w godzinach 9.00 - 13.00.
Sezon narciarski 2019/2020 skończył się zdecydowanie przedwcześnie. Nie udało się zorganizować Ogólnopolskiego Finału Lig Alpejskich, nie dokończono z powodu pandemii kilku zawodów Młodzieżowego Pucharu Polski, ale większość rywalizacji jednak miała swój szczęśliwy koniec. O sukcesach szkoły już wspominaliśmy, teraz chciałem krótko opisać indywidualne sukcesy jednego z naszych uczniów, a mianowicie przedstawiciela klasy 1A Dwujęzycznego Liceum im. W. Kopalińskiego Wojciech Gałuszkę, który startował w tym sezonie w barwach nowego klubu narciarskiego Team MB Szczyrk.

Czas kwarantanny upłynął uczniom “Kopalińskiego” nie tylko na intensywnym nauczaniu zdalnym, spotkaniach online czy codziennych rozrywkach. Nie zaprzestali oni tak charakterystycznego dla tej społeczności czynienia dobra, pomagania innym. Poprosili o wsparcie krewnych i znajomych i powstała kolejna piękna inicjatywa- akcja pisania listów do podopiecznych domów pomocy społecznej w naszym regionie.

Jej celem było wsparcie, pocieszenie ludzi szczególnie odizolowanych, pozbawionych kontaktu nawet z najbliższymi. Do akcji dołączyli nauczyciele i powstały “Listy do DPS”- przesłania wyrażone słowem pisanym, rysunkiem, dźwiękiem. Powstały listy pełne zrozumienia, ludzkiej życzliwości, gorących życzeń, wzruszających opowieści.

Warto podkreślić, iż w akcję włączyli się nie tylko uczniowie (od najmłodszych klas), rodzice, nauczyciele, ale również absolwenci naszego Liceum, co uczyniło ją jeszcze bardziej owocną i piękną. Dobro łączy.

Dziś wiemy, że nasze wiadomości dotarły, pomogły, pozwoliły na nowo uwierzyć w świat. Wiemy to nie tylko z listów zwrotnych od dyrekcji placówek, ale i samych podopiecznych, bo choć pisanie sprawia wielu z nich ogromną trudność (dla większości jest niemożliwe), kilkoro pensjonariuszy podzieliło się z nami swoimi odczuciami osobiście.

Więcej szczegółów o przedsięwzięciu znajdziecie Państwo na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bielsku- Białej.

Pragniemy przede wszystkim podziękować Uczniom, Rodzicom, Absolwentom oraz Nauczycielom za udział w tym przedsięwzięciu, ogrom ciepła, jakie przelaliście na karty Waszych prac, poświęcony czas i piękny gest solidarności, wsparcia, zrozumienia.
Gratulujemy pomysłów, talentów, kreatywności. Jesteście wielcy!

W przyszłości, gdy okoliczności pozwolą, planujemy wizytę u bielskich podopiecznych DPS, a nasza akcja musi wręcz chyba stać się cykliczną, skoro obu stronom tak przypadła do gustu.
Co Państwo na " Bożonarodzeniowe Listy do DPS"???
Może rozpoczniemy kolejną " tradycję Kopala"?
I kolejna dobra wiadomość. Taką dostaliśmy niedawno informację:

“W imieniu Wysokiej Kapituły IX Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego 2020 roku pragnę serdecznie pogratulować Dyrekcji, nauczycielom i uczniom Państwa Szkoły olbrzymich sukcesów w olimpiadach społeczno - prawnych, co "zaowocowało" zajęciem wysokiego miejsca w Polsce przez Państwa Placówkę w IX Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim 2020 roku, uzyskując status ZŁOTEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP 2020 r.”.

Z dumą i radością informujemy, iż uczeń klasy IC naszego Liceum- Jakub Jarosz- został finalistą Future Leaders Exchange Program, co oznacza, iż drugą klasę zaliczy on w jednej z amerykańskich szkół średnich. To wielki sukces Pierwszoklasisty, który bezbłędnie przeszedł przez wszystkie etapy zmagań, mierząc się m.in. z koniecznością napisania eseju w języku angielskim czy udziału w egzaminie ustnym. Teraz jednak czeka go niepowtarzalna przygoda.
Kuba, serdecznie gratulujemy Ci tego sukcesu. Życzymy, by American dream nadal się spełniał:)