Aktualności

Dziękujemy, Holandio!

Dankjewel, Nederland!
Thank you, Netherlands!
Dziękujemy, Holandio!

#wymiana #Holandia #Steenwijk #rsgtrompmeesters #debaty #podchody #Fredeshiem #Amsterdam #Jumbo

Dear Teachers and Students from Steenwijk! It was a great week again full of joy, new adventures, great fun and education. Afterwards we are rich in the experience of your hospitality, understanding, tolerance and warmth. With no exaggeration we can say you made the world better a little bit, got people closer, let new relations exist and showed the power of United Europe. We will never forget it!

Długo nie mogliśmy się doczekać tego wyjazdu- wszakże od lat wiemy, że miasteczko Steenwijk zawsze wita nas serdecznie jako gości wiosennego festiwalu młodości, wspólnoty i- by tak rzec- europejskości w najczystszym wydaniu. Tym razem gościnne Steenwijk dołożyło jeszcze piękną pogodę, kolorowe tulipany, słoneczne żonkile i nową wycieczkę w ramach programu wymiany. Ale po kolei.

Na miejsce dotarliśmy wczesnym rankiem w niedzielę, 15 kwietnia, a na stacji czekali na nas stęsknieni gospodarze. I znów odżyły zawiązane w grudniu w Bielsku znajomości, przyjaźnie, wróciły wspólne tematy i pasje. Popołudnie poświęciliśmy na penetrację urokliwej miejscowości, z której zdjęcia mogłyby stać się widokówką z Holandii.

W poniedziałek rano, o 8.20- bo tak zaczynają się tu lekcje- zawitaliśmy do szkoły: RSG Tromp Meesters, gdzie wszystkie grupy narodowe zostały przywitane przez panią dyrektor, koordynatora imprezy oraz reprezentantów społeczności uczniowskiej. Okazało się, że razem z nami goszczą tu Norwegowie, Estończycy, Austriacy i Niemcy. Dzień minął szybko, gdyż...
Read More

„Myśli Bożego komandosa” z Kopala

Na rynku jest już kolejna książka naszego katechety, Mateusza Pietrzaka, tym razem przeznaczona dla młodych ludzi szukających w życiu wzorców i inspiracji.

„Myśli Bożego komandosa” to trzecia- po „Bożej kompanii” i „Blogobojnych” - pozycja w dorobku tego młodego autora. Mamy nadzieję, że praca z nami staje się choć małym źródłem inspiracji i twórczych odkryć. Życzymy dalszych sukcesów!Read More