Szanowni Państwo!
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele,

serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu naszych szkolnych akcji świątecznych. Dzięki współpracy całej społeczności udało się wesprzeć aż cztery bielskie domy pomocy, które otrzymały najróżniejsze dary i bożonarodzeniowe prezenty- od ozdób choinkowych po kosmetyki i inne drobiazgi. A to jeszcze nie koniec- zebrane pieniądze (po uzgodnieniu z dyrekcją ośrodków) zostaną przeznaczone na zakup kolejnych upominków.

W ramach akcji “Świąteczne listy do DPS” przekazaliśmy nie tylko około czterdziestu kartek i laurek, ale również filmik i nagrania kolęd. Wiemy, że zostały one udostępnione adresatom i na pewno uczyniły ich święta piękniejszymi.

Nasze akcje opisane zostały w biuletynie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Zapraszamy do lektury https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/9/uczniowie-dla-seniorow-0

Dziękujemy, że znowu- mimo dzielących nas odległości- byliśmy razem, jednocząc się w dobru. Na koniec przypominamy klasyczne już przesłanie:
Zawsze, ilekroć
uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.
(Matka Teresa z Kalkuty)
Informujemy, że od 23 do 31 grudnia 2020r. trwa zimowa przerwa świąteczna. W tym czasie szkoła oraz sekretariat będą nieczynne.
W czasie ferii tj. od 4 do 15 stycznia 2021 r. sekretariat będzie działał od godziny 9.00 do 13.00.
Olimpiady
Wiemy już, że do drugiego etapu zakwalifikowali się:
  • Weronika Maga (Olimpiada Języka Francuskiego)
  • Jakub Jarosz (Olimpiada Filozoficzna, Olimpiada Przedsiębiorczości)
Czekamy na pozostałe wyniki.

Stypendium
  • Paweł Pecyna (I LO) został nagrodzony stypendium Prezydenta Miasta Bielska-Białej Pana Jarosława Klimaszewskiego za wybitne osiągnięcia naukowe. W ubiegłym roku szkolnym Paweł był między innymi laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego.
Rekrutacja
  • Maximilian Leda został wstępnie przyjęty na Uniwersytet St. Andrews w Szkocji. Teraz tylko wystarczy dobrze zdać maturę. Trzymamy kciuki!
  • Weronika Jonkisz została studentką stomatologii na Riga Stradins University. Gratulujemy!
Dziś 1 grudnia, zbliżają się ulubione święta nas wszystkich- czas radości, spokoju i bliskości.
I choć w tym roku wszystko jest inaczej, na pewno zrobimy dużo, by w naszych domach w tym niezwykłym czasie “covidowa rzeczywistość” odczuwalna była w jak najmniejszym stopniu.

Niestety, jeszcze bardziej niż zwykle doskwiera ona podopiecznym DPS-ów, przejawiając się samotnością, odosobnieniem, strachem i zmęczeniem także personelu.

Z tym większą radością przyjęliśmy informację, iż dyrekcja i opiekunowie placówek w Pszczynie i Bielsku-Białej pragną kontynuować współpracę z nami, owocem której były wiosenne “Listy do DPS”. Staraliśmy się wtedy na bieżąco przekazywać Państwu wiadomości o tym, jak została przyjęta nasza akcja, jak dużo dobrego uczyniliśmy,

A więc ruszamy z zimową wersją- “Świąteczne listy do DPS” to nasza propozycja na długie wieczory w ciągu najbliższych trzech tygodni. Zapraszamy do udziału wszystkich- dzieci, rodziców, nauczycieli, babcie, dziadków, sąsiadów, znajomych… Każdy może napisać list, życzenia, wykonać e-kartkę, narysować obrazek i wysłać jego skan, a nawet nagrać piosenkę czy świąteczny filmik. Liczy się inwencja własna i wielkie serducho:)

Akcję ponownie zgodził się koordynować Wiktor Płoszaj- teraz już absolwent. Na jej potrzeby założyliśmy nowe konto: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a na wiadomości czekamy do 20 grudnia. Baaaaardzo prosimy o dołączenie do tego przedsięwzięcia. Będziemy wdzięczni za każdy gest wsparcia, zrozumienia, empatii.

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.
Jesteśmy pewni, że w tym przedświątecznym okresie każdy z nas znajdzie chwilę, by zrobić coś dobrego. Wiemy przecież, że nawet niewielu może zrobić wiele dla wielu:)

Pozdrawiamy przedświątecznie i mikołajkowo
Mimo że czasy dziwne, robimy wszystko, by zachować tak bardzo wytęsknioną normalność. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 1a LO mają dla nas piękne przesłanie:
“Jedenasty listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w historii Polski, bo przypomina o determinacji wielu pokoleń, dążących do odzyskania niepodległości. Co roku świętujemy ten dzień podczas uroczystego apelu, który łączy całą społeczność Kopalińskiego. Nie inaczej będzie w tym roku i pomimo nadzwyczajnych okoliczności, zapraszamy Wszystkich: Dyrekcję, Nauczycieli oraz Uczniów wraz z Rodzicami do świętowania, by wspólnie uczcić ten wyjątkowy dla Polaków dzień. Niech będzie to wyraz jedności i troski o to, czego w swojej istocie dotyka to wydarzenie: narodowe – bo łączy ponad podziałami w poczuciu wspólnoty tradycji i historii; święto – bo to okazja do radości; niepodległości – o którą walczyliśmy i którą możemy się dzisiaj cieszyć.”