Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Z radością informujemy, iż dwóch naszych uczniów- Michał Kryszczyński i Mateusz Wasilkowski (2LO)- zakwalifikowało się do drugiego etapu OWE. Już 11 stycznia chłopcy zmierzą się w nim z kolejną porcją zadań ekonomicznych. Mocno trzymamy kciuki.

Powodzenia!

Last Christmas…

...we gave you our show- mogą powiedzieć uczniowie klasy III G odpowiedzialni w tym roku za przedstawienie świąteczne. I rzeczywiście dali pokaz swych komediowych i muzycznych zdolności, serwując widzom niezłą zabawę. Szczególne zainteresowanie wzbudził “bardzo nudny konferansjer”. Pieczołowicie maskując swą prawdziwą tożsamość, skłonił widownię do niemal matematycznych rozważań nad równaniem z jedną (ale za to jaką) niewiadomą. Sukcesy w identyfikacji równały się niemal z piątką z matematyki (!).

Ważną częścią świątecznych uroczystości był teleturniej “Jaka to kolęda”, w którym zmierzyli się przedstawiciele poszczególnych klas. Zwyciężczynią okazała się Asia (I LO), która nie tylko pokonała rywalki w dwóch pierwszych rundach, ale i w finale łatwo rozpoznała odegraną na ukulele melodię.

Rymowane życzenia “Orbi et Kopaliński” zwieńczyły dzieło trzecioklasistów. Następnym punktem były wigilie klasowe pełne życzeń, smakołyków i prezentów. Miło było- tradycyjnie już- gościć w tych szczególnych okolicznościach Absolwentów, którzy nie zapomnieli, “skąd ich ród” i postanowili świętować razem z nami. Dziękujemy i zapraszamy!

Wesołych Świąt

Zimowa przerwa świąteczna

W związku z zimową przerwą świąteczną, w dniach 22.12.2018 - 1.01.2019 szkoła będzie nieczynna.

Nasi uczniowie w Młodzieżowej Radzie Miasta

W wyniku przeprowadzonych wśród uczniów Liceum wyborów do MRM naszymi przedstawicielami w tej organizacji zostali w tym roku: Ola Stawowczyk (I LO) i Bartek Dajda (II LO). Jak na poważną kampanię wyborczą przystało, każdy z kandydujących złożył szereg obietnic, z których teraz pewnie zwycięzcy zostaną rozliczeni.

Młodym działaczom lokalnym gratulujemy zaufania koleżanek i kolegów oraz życzymy, by realizowanie zamierzeń i różnego rodzaju inicjatyw stało się dla Was życiową przygodą.