Oferta edukacyjna
Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Kopalińskiego proponuje atrakcyjny i ciekawy program nauczania, opracowany z myślą o przyszłości swoich absolwentów.

Oferujemy:
  • zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną, anglojęzyczną kadrę nauczycielską,
  • naukę matematyki, historii, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o kulturze, informatyki oraz podstaw przedsiębiorczości w języku polskim i angielskim [więcej],
  • rozszerzony program zajęć z języka angielskiego - 10 godzin tygodniowo,
  • w trzyletnim cyklu kształcenia przygotowanie uczniów do międzynarodowych egzaminów Cambridge English:
    • - Advanced English
    • - Business English
    • - Proficiency in English [więcej]
  • indywidualne profile nauczania - możliwość układania własnego profilu i jego modyfikacji w trakcie nauki - u nas możesz uczyć się na poziomie rozszerzonym nawet 4 lub więcej przedmiotów w nietypowych zestawieniach, np. polskiego, matematyki i biologii, albo geografii, historii sztuki i filozofii, albo chemii, biologii, fizyki i polskiego. Możliwości jest wiele, ograniczają je jedynie długość dnia i tygodnia [więcej].
  • wysoki poziom nauczania ułatwiający kontynuację nauki na studiach w kraju i za granicą (co roku 100% naszych absolwentów zdaje egzamin maturalny),
  • wymiany międzynarodowe [więcej],
  • model wychowawczy oparty na uniwersalnych wartościach,
  • naukę w klasach kilkunastoosobowych,
  • języki obce (do wyboru przez ucznia): niemiecki, hiszpański, włoski, francuski lub rosyjski,
  • zwiększoną ilość godzin języka polskiego i matematyki na poziomie podstawowym,
  • pomoc w aplikowaniu na uczelnie zagraniczne,
  • stypendia dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej,
  • nieodpłatną edukację dla laureatów międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego Linguist [więcej].
  • zaangażowanie nauczycieli i przyjazną atmosferę, która sprzyja osiąganiu bardzo dobrych wyników w nauce.

Uczniowie mają do dyspozycji:
  • sale dydaktyczne wyposażone w sprzęt multimedialny,
  • mobilny sprzęt komputerowy,
  • salę gimnastyczną.

Ponadto proponujemy:

• letnie i zimowe obozy sportowe (m.in. żeglarski, narciarski),
  • w ramach wychowania fizycznego - zajęcia na basenie i lodowisku,
  • szkolny wolontariat [więcej].