Po długiej przerwie spowodowanej pandemią do kalendarza szkolnych wydarzeń wracają wymiany międzynarodowe. Podczas gdy jedna grupa naszych uczniów gościła w swoich domach młodych Włochów i Hiszpanów, druga przebywała w Holandii, a swoich gości przyjmie w kwietniu.

W programie pobytu znalazły się między innymi: wyjazd do Amsterdamu, zwiedzanie Giethoorn, czyli Wenecji Holandii, praca nad projektem “Shaping the Future” oraz wieczór artystycznych wrażeń w teatrze- występy reprezentantów wszystkich grup goszczących w Steenwijk.

A oto fragment relacji jednej z uczestniczek:
,,Wymiana do Holandii zdecydowanie nie należała do najłatwiejszych doświadczeń w moim życiu, ale jestem niewątpliwie bardzo zadowolona, że w niej uczestniczyłam. Praca w zupełnie nowym środowisku, pełnym energicznych młodych ludzi i ciągłe używanie języka angielskiego było miłą odskocznią od codziennego dnia w szkole. Oprócz poznania uczniów z Holandii, z którymi szybko się zaprzyjaźniłam, i przybliżeniu mi ich stylu życia, miałam też okazję pobyć więcej z ludźmi z naszej szkoły, z którymi wcześniej nie łączyło mnie zbyt wiele, a którzy okazali się być bardzo zabawnymi i ciekawymi osobami. Atmosfera zawsze była radosna, a piękny krajobraz Holandii zostanie ze mną na długo, bo mam stamtąd wiele niesamowitych wspomnień na całe życie!”