Po trzech latach przerwy wymuszonej pandemią w lutym 2023 roku wracamy do wymian międzynarodowych. Podczas gdy grupa naszych uczniów przebywa w Holandii, my gościmy w szkole uczniów i nauczycieli z Padwy i Murcji, którzy zostaną z nami przez tydzień wypełniony różnymi atrakcjami.

W pierwszym dniu goście, zajadając się pierogami, oscypkami i domowym chlebem, pracowali wraz ze swymi gospodarzami nad projektem “Shaping the Future”, a gdy skończyli, zwiedzili miasto. Wtorek to także dzień poświęcony wspólnej pracy w szkole, zaś w środę- wycieczka do Krakowa, czyli ten punkt programu, który wszyscy lubią najbardziej. W czwartek naszych gości przyjmie Pan Prezydent w Urzędzie Miejskim, a w piątek pojadą do Auschwitz. Weekend to czas spędzany z rodzinami goszczącymi, więc na gości czekają zapewne kolejne atrakcje.

Mamy nadzieję, że uczestnicy wymiany wyniosą z niej najlepsze wrażenia i nowe doświadczenia. Takim już- w postaci sowitego mrozu- naszych południowców powitała natura.