Aktualności
Mimo że czasy dziwne, robimy wszystko, by zachować tak bardzo wytęsknioną normalność. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 1a LO mają dla nas piękne przesłanie:
“Jedenasty listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w historii Polski, bo przypomina o determinacji wielu pokoleń, dążących do odzyskania niepodległości. Co roku świętujemy ten dzień podczas uroczystego apelu, który łączy całą społeczność Kopalińskiego. Nie inaczej będzie w tym roku i pomimo nadzwyczajnych okoliczności, zapraszamy Wszystkich: Dyrekcję, Nauczycieli oraz Uczniów wraz z Rodzicami do świętowania, by wspólnie uczcić ten wyjątkowy dla Polaków dzień. Niech będzie to wyraz jedności i troski o to, czego w swojej istocie dotyka to wydarzenie: narodowe – bo łączy ponad podziałami w poczuciu wspólnoty tradycji i historii; święto – bo to okazja do radości; niepodległości – o którą walczyliśmy i którą możemy się dzisiaj cieszyć.”