16 maja 2019 roku odbyły się zawody pływackie w ramach Mistrzostw Bielska - Białej Szkół Ponadgimnazjalnych. Z uwagi na trwające egzaminy maturalne zabrakło uczniów najstarszych klas, ale zawody i tak były bardzo dobrze obsadzone i stały na wysokim poziomie.

Dwujęzyczne Liceum im. W. Kopalińskiego reprezentowane było przez uczniów 2LO: Bianka Łomnicka, Mateusz Wasilkowski, Jan Bieniek, Michał Kryszczyński oraz Grzegorz Hansel. Wszyscy startowali w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym i uzyskali bardzo dobre rezultaty. “Nasz rodzynek” wśród dziewczyn zakończył zawody na 15 pozycji, a panowie, jakby się umówili, zajęli cztery kolejne miejsca- od 8 do 11. Warto zaznaczyć, że nie były to miejsca ostatnie. Zachęceni dobrą dyspozycją spróbowali swoich sił w sztafecie 4x50 metrów. Po niesamowitej walce chłopaki przegrali brązowe medale zaledwie o 0,23 s. Szkoda szansy tym bardziej, że na ostatniej długości byliśmy jeszcze na trzecim miejscu.

Tak czy inaczej, gratulacje! Drużyna męska Dwujęzycznego LO im. W. Kopalińskiego jest czwartą sztafetą pływacką w Bielsku- Białej!! Za rok również spróbujemy swoich sił.