O szkole
"Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?" - Martin Luther King Jr.

Od wielu lat w szkole działa wolontariat, który organizuje wiele ważnych i cennych inicjatyw. Cykliczne akcje charytatywne organizowane przez naszych uczniów wspierają m.in. środowisko lokalne odpowiadając na jego liczne potrzeby.

1) Szlachetna Paczka - jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce oparty na pracy wolontariuszy, którzy docierają do najbardziej potrzebujących rodzin. Uczniowie wybierają rodzinę, której dedykowana jest pomoc i odpowiadają na jej konkretne potrzeby.

2) "Kopal's got Talent" - cykliczny koncert charytatywny, który odbywa się w Bielskim Centrum Kultury. Uczestnicy koncertu to nikt inny jak nasi utalentowani uczniowie oraz zaproszeni goście. Śpiew, popisy instrumentalne, taniec w różnych odsłonach i kabaret wypełniają każdą minutę koncertu, którego nadrzędnym celem jest niesienie pomocy innym.''

3) Zbiórka dla Pogotowia Opiekuńczego - każdego roku organizowana jest u nas akcja zbierania tego, co w Pogotowiu najpotrzebniejsze. Przybory szkolne, zabawki, środki czystości, ubrania, słodycze, książki - wszystkie te dary serca zapakowane do wielkich kartonów jadą na ulicę Lompy i tam cieszą tych, którzy powodów do radości mają nieco mniej niż my.

4) Zbiórka koców i karmy dla podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Reksio" w Bielsku-Białej - mikołajkowy prezent dla psiaków i kociaków, które otrzymują schronienie i profesjonalną opiekę w tym ośrodku.

5) Słodkie Czwartki - uczniowie umilają czwartkowe przerwy między lekcjami domowymi wypiekami wykonanymi samodzielnie lub z pomocą mam, babć, cioć, a nawet tatusiów, a zebrane pieniądze przekazywane są na cele charytatywne. Dzięki nim wsparliśmy m.in. wyjazd polskich lekarzy do Afryki, żyjących w ubóstwie działaczy opozycji z czasów PRL-u, czy wymagające drogich operacji dzieci.

6) Góra Grosza - co roku, na przełomie listopada i grudnia odbywa się zbiórka monet, której celem jest pomoc wychowankom domów dziecka i rodzin zastępczych. "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie."

O wszystkich naszych działaniach informujemy na bieżąco w Aktualnościach na stronie internetowej szkoły.