Aktualności

Ciekawy rok szkolny dzisiaj żegnamy

i całe wakacje przed sobą mamy.

Będziemy się bawić, zwiedzać, odpoczywać,

cieszyć, że nowych doświadczeń przybywa.

Dwa miesiące bez szkoły, rannego wstawania,

promyków słonecznych błogiego łapania.

Życzymy wszystkim wakacji ,, bez"-

bezpiecznych, beztroskich, 

bez stresów i łez.

A za to z uśmiechem,

przygodą i luzem.

Niech lato każdemu swym urokiem służy.

Ostatni tydzień roku szkolnego tradycyjnie już wyglądał nieco inaczej- nie było lekcji, ocen, kartkówek, a więc znalazło się więcej czasu na zabawę, integrację i przyjemności.

Rozpoczęliśmy od turnieju gier planszowych, w ramach którego budowaliśmy średniowieczne miasto, przeszliśmy test wiedzy biologicznej i sprawdzaliśmy się na wielu innych, nomen omen, polach. W dniu filmowym obejrzeliśmy ,,Mamma mia”, zajadając domowe słodkości, a muzyka zespołu ABBA zachęciła nas do tańca. Zaczęliśmy od belgijki, by skończyć…polonezem.

Dzień sportu wypełniły zajęcia na ,,Orliku”, a tuż przed rozdaniem świadectw zrealizowaliśmy projekt ,,2022- Rok polskiego romantyzmu”. Było wesoło i kolorowo. A kiedy w piątek, 24 czerwca odbieraliśmy świadectwa, każdy myślał już o wakacjach. Bo choć szkoła nie jest taka zła, letni odpoczynek to piękna perspektywa.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w piątek 24 czerwca o godz. 9:30 w budynku szkoły, ul. Nadbrzeżna 12, sala 206.

Dość nietypowo celebrowali 1 czerwca uczniowie naszego LO realizujący język polski na poziomie rozszerzonym. Na zaproszenie festiwalu Szkoła Czytania Krakowa Miasta Literatury UNESCO  wzięli oni udział w zajęciach poświęconych twórczości Kornela Filipowicza. Spotkanie miało miejsce w Pałacu Potockich, a poprowadziła je dziennikarka ,,Polityki”- pani Justyna Sobolewska.

Nie tylko literaturą żyje jednak człowiek, więc wizyta w Krakowie rozpoczęła się od intensywnego spaceru. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z dziejami krakowskiego getta, zwiedzić Podgórze, a także wspiąć się na Kopiec Kraka, by stamtąd podziwiać panoramę miasta. Pani przewodnik opowiadała o losach ludności żydowskiej zamieszkującej miasto w czasie II wojny światowej oraz o współczesności Krakowa, a uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili, że był to ciekawy sposób na uczczenie tego wyjątkowego dnia.

Tegoroczny Dzień Dziecka stał się okazją do tego, by po raz kolejny wesprzeć naszych sąsiadów, których ojczyzna dotknięta jest wojną. Tym razem zbieraliśmy słodycze oraz produkty śniadaniowe dla podopiecznych domu dziecka w ukraińskim mieście Swalawa. W placówce tej schronienie znajduje ponad sto dzieci przeniesionych tutaj z terenów bezpośrednio objętych działaniami zbrojnymi.

Nasza społeczność jak zwykle nie zawiodła- zebraliśmy ponad dwadzieścia kartonów przysmaków, które trafiły już do odbiorców. I znowu razem uczyniliśmy świat nieco lepszym, za co wszystkim dziękujemy.