Ciekawy rok szkolny dzisiaj żegnamy
i całe wakacje przed sobą mamy.
Będziemy się bawić, zwiedzać, odpoczywać,
cieszyć, że nowych doświadczeń przybywa.
Dwa miesiące bez szkoły, rannego wstawania,
promyków słonecznych błogiego łapania.
Życzymy wszystkim wakacji ,, bez"-
bezpiecznych, beztroskich,
bez stresów i łez.
A za to z uśmiechem,
przygodą i luzem.
Niech lato każdemu swym urokiem służy.
Rozpoczęliśmy od turnieju gier planszowych, w ramach którego budowaliśmy średniowieczne miasto, przeszliśmy test wiedzy biologicznej i sprawdzaliśmy się na wielu innych, nomen omen, polach. W dniu filmowym obejrzeliśmy ,,Mamma mia”, zajadając domowe słodkości, a muzyka zespołu ABBA zachęciła nas do tańca. Zaczęliśmy od belgijki, by skończyć…polonezem.
Dzień sportu wypełniły zajęcia na ,,Orliku”, a tuż przed rozdaniem świadectw zrealizowaliśmy projekt ,,2022- Rok polskiego romantyzmu”. Było wesoło i kolorowo. A kiedy w piątek, 24 czerwca odbieraliśmy świadectwa, każdy myślał już o wakacjach. Bo choć szkoła nie jest taka zła, letni odpoczynek to piękna perspektywa.
Dość nietypowo celebrowali 1 czerwca uczniowie naszego LO realizujący język polski na poziomie rozszerzonym. Na zaproszenie festiwalu Szkoła Czytania Krakowa Miasta Literatury UNESCO wzięli oni udział w zajęciach poświęconych twórczości Kornela Filipowicza. Spotkanie miało miejsce w Pałacu Potockich, a poprowadziła je dziennikarka ,,Polityki”- pani Justyna Sobolewska.
Nie tylko literaturą żyje jednak człowiek, więc wizyta w Krakowie rozpoczęła się od intensywnego spaceru. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z dziejami krakowskiego getta, zwiedzić Podgórze, a także wspiąć się na Kopiec Kraka, by stamtąd podziwiać panoramę miasta. Pani przewodnik opowiadała o losach ludności żydowskiej zamieszkującej miasto w czasie II wojny światowej oraz o współczesności Krakowa, a uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili, że był to ciekawy sposób na uczczenie tego wyjątkowego dnia.
Nasza społeczność jak zwykle nie zawiodła- zebraliśmy ponad dwadzieścia kartonów przysmaków, które trafiły już do odbiorców. I znowu razem uczyniliśmy świat nieco lepszym, za co wszystkim dziękujemy.