Choć bardzo nie lubimy tego momentu, czas pożegnać się z wakacjami. Pozostaną zapewne liczne pamiątki i wspomnienia po tych dwóch beztroskich miesiącach, pełnych zabawy, odpoczynku i zapewne ciekawych przygód, spotkań z ludźmi, kulturą, naturą.

Ale cóż, czas wracać do szkolnej rzeczywistości. Przed nami dziesięć miesięcy zmagań z podręcznikami, sprawdzianami, czasem, autobusami i codziennością. Będzie nauka, zwłaszcza, że maturzyści tegoroczni po raz pierwszy napiszą egzamin w nowej formule, godziny spędzone nad książkami lub przed ekranem komputera, testy, kartkówki i odpowiedzi ustne. Ale będzie też zabawa, wspólne wyjścia i wyjazdy (już we wrześniu jedziemy do teatru), wycieczki (a może nawet wymiany), a przede wszystkim- przerwy, czyli nan najfajniejszy czas między lekcjami. W sumie więc nie będzie tak źle.

Zanim zaczniemy odliczać czas do świąt, ferii, a potem wakacji, życzymy wszystkim przedstawicielom naszej społeczności, by rok szkolny 2022/23 był spokojny, bezpieczny, zdrowy, udany, owocny, a nade wszystko ,,stacjonarny”. Do dzieła!