Dość nietypowo celebrowali 1 czerwca uczniowie naszego LO realizujący język polski na poziomie rozszerzonym. Na zaproszenie festiwalu Szkoła Czytania Krakowa Miasta Literatury UNESCO  wzięli oni udział w zajęciach poświęconych twórczości Kornela Filipowicza. Spotkanie miało miejsce w Pałacu Potockich, a poprowadziła je dziennikarka ,,Polityki”- pani Justyna Sobolewska.

Nie tylko literaturą żyje jednak człowiek, więc wizyta w Krakowie rozpoczęła się od intensywnego spaceru. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z dziejami krakowskiego getta, zwiedzić Podgórze, a także wspiąć się na Kopiec Kraka, by stamtąd podziwiać panoramę miasta. Pani przewodnik opowiadała o losach ludności żydowskiej zamieszkującej miasto w czasie II wojny światowej oraz o współczesności Krakowa, a uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili, że był to ciekawy sposób na uczczenie tego wyjątkowego dnia.