Aktualności
Po dwuletniej przerwie wreszcie mogliśmy pojechać na wycieczkę- wszyscy razem jak za dawnych lat. Tym razem wybór padł na Wielkopolskę. Można powiedzieć, że podróżowaliśmy do źródeł naszej państwowości, historii, tożsamości narodowej.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Gnieźnie, stąpając po śladach królów i książąt polskich, a nawet samego cesarza Ottona. Następnego dnia zwiedziliśmy Biskupin, a potem Ostrów Lednicki, gdzie szczególne wrażenie zrobiły na nas ruiny palatium, gdzie być może odbył się chrzest Mieszka I. Dzień zakończyliśmy ogniskiem i … belgijką nad jeziorem.

Na zakończenie został Poznań, a w nim fenomenalny pokaz rogalowy. Nasi uczniowie mogli wziąć udział w wypiekaniu świętomarcińskiego przysmaku, a następnie skosztować swojego dzieła. Zwiedzając miasto, niektórzy mieli okazję wcielić się w rolę księcia Przemysła, księżnej Ludgardy, a nawet… pręgierza. Warto dodać, że w czasie całego wyjazdu towarzyszyła nam doskonała pogoda i piękna wiosna.

Teraz, gdy czas wrócić do nauki, pozostaje już tylko snuć plany co do przyszłorocznego szlaku.