Aktualności
Wydarzenia z czwartku, 24 lutego na zawsze zmieniły nasze życie i sprawiły, że świat, który znaliśmy- świat bezpieczeństwa i pokoju, nigdy już nie wróci. Wojna, której jesteśmy świadkami, przeraża nas, budzi sprzeciw, współczucie, ale także wyzwala nieopisane pokłady solidarności i wsparcia. Oto nasi sąsiedzi, niezależny, suwerenny kraj pada ofiarą brutalnego ataku, a wróg nie oszczędza nawet dzieci. W tej sytuacji nie możemy być bierni i nie jesteśmy obojętni na krzywdę.

Od pierwszych dni tej strasznej tragedii społeczność Kopalińskiego wykazuje się niezwykłą empatią, ofiarnością i gotowością do niesienia pomocy. Dzięki rodzicom kilkorga uczniów nasze wsparcie trafia bezpośrednio na front, do żołnierzy walczących w obronie swej ojczyzny. Przekazujemy im żywność, potrzebny sprzęt i ogrom dobrej energii- naszych ciepłych myśli, modlitw, intencji.

Regularnie wspieramy rodzinę, która przyjęła ponad trzystu gości z Ukrainy do hotelu w Pewli Ślemieńskiej. Przekazujemy żywność, środki czystości oraz artykuły papiernicze i słodycze dla najmłodszych. Nasze wsparcie jest cały czas potrzebne, a społeczność szkolna jak zawsze daje radę:)

Już kilka rodzin naszych uczniów, które zdecydowały się przyjąć gości z Ukrainy pod swój dach, zwróciło się do nas z prośbą o pomoc i materialne wsparcie, a my reagujemy na bieżąco dzięki odzewowi wielu osób, które nie ustają w pomaganiu.. Dzięki wspólnym wysiłkom robimy bardzo dużo.

Za to, co wymienione wyżej oraz za wszystko inne- każdy gest, słowo, uśmiech- DZIĘKUJEMY💙💛 💙💛 💙💛

Nie ustajemy w pomaganiu i wszystkich prosimy o to samo.
Razem możemy więcej!