Mijający rok szkolny niewątpliwie nie należał do standardowych, co nie zmienia faktu, iż mimo nauki zdalnej, oddalenia i lockdownu udało nam się sporo zrobić. Przyjrzyjmy się więc niektórym dokonaniom “w czasach zarazy”.

Na szczególne wyróżnienie zasługują akcje charytatywne- Kartka do Powstańca, Listy do DPS oraz świąteczne prezenty dla ich podopiecznych, zbiórka zakrętek czy ogrom prezentów zebranych dzięki “Kopal’s got Talent” dla placówek bielskiego PARASOLA.

Sam koncert talentów wymaga kilku słów komentarza. Jak niemal wszystko w tym roku, powinien on mieć dopisek “pandemiczny”, gdyż z oczywistych powodów został przeniesiony do sieci. To półtoragodzinne wydarzenie dało nam okazję do “bycia razem, choć osobno” i połączyło nas z oglądającymi je w wielu miejscach świata.

Czekamy na wyniki egzaminu maturalnego oraz egzaminów Cambridge- FCE, CAE, CPE. Znamy rezultaty konkursów, które zostały przeprowadzone. Laury zdobyte przez naszych uczniów są doskonałym potwierdzeniem tego, że ten rok nie jest stracony.

A i nauka zdalna nie była tak straszna jak ją malowano:). Ciekawe pomysły na lekcje oraz skrupulatność uczących i uczonych sprawiły, że zaowocowała ona nie tylko zrealizowanym materiałem, ale i ciekawymi inicjatywami i nowymi umiejętnościami.

Przed nami wakacje- czas odpoczynku, podróży, realizacji pasji. We wrześniu wracamy jednak do nowych wyzwań i celów oraz do wielu już rozpoczętych projektów, które czekają na nas przy Nadbrzeżnej.

Wszystkiego dobrego Wszystkim!