Zima powoli dobiega końca. Niestety , w tym roku nie udało nam się zorganizować III edycji zawodów o Puchar Dyrektora Dwujęzycznych Szkół im. W. Kopalińskiego w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nic nie stanie na przeszkodzie i zawody się odbędą.
Nie oznacza to jednak, że uczniowie naszej szkoły nie brali aktywnie udziału w zawodach narciarskich. Przez ostatnie lata Kopaliński był w ścisłej czołówce zawodów Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim, dwa razy stając na najwyższym stopniu podium. W tym roku również dzielnie walczyliśmy, ale niestety , nie udało się obronić tytułu najlepszej narciarskiej szkoły na Śląsku. Ostatecznie zajęliśmy miejsce tuż za podium, przegrywając brązowy medal zaledwie o 40 punktów. Do zwycięzcy, czyli Szkoły Podstawowej nr 1 z Ustronia , strata wyniosła niecałe 200 punktów. Obrona tytułu była w zasięgu ręku, co zawodnicy z naszej szkoły potwierdzili w dwóch ostatnich zawodach całego cyklu, zwyciężając je z dużą przewagą. Tym razem straty z początku sezonu okazały się zbyt duże do nadrobienia. Gdyby odbyły się jeszcze jedne zawody, pewnie podium stałoby się faktem, a tak pozostaje lekki niedosyt.
Dwujęzyczne Szkoły im. W. Kopalińskiego w zawodach Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzieży były reprezentowane przez :
  • Bożek Lidia z klasy III a
  • Bożek Marcin z klasy VII b
  • Cembrzyńska Maria z klasy VI c
  • Dziekanowska Nicola z klasy VIII b
  • Gałuszka Wojciech z klasy 2 A LO
  • Janik Tola z klasy I a
  • Konieczna Zofia z klasy VI c
  • Laprus Kalina z klasy II b
  • Sobolewska Natalia z klasy 2 D LO
  • Toboła Maria z klasy VI c
  • Ziora Mateusz z klasy I c

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny sezon, w którym to znowu wrócimy na zwycięską ścieżkę.