Aktualności
Sezon narciarski 2019/2020 skończył się zdecydowanie przedwcześnie. Nie udało się zorganizować Ogólnopolskiego Finału Lig Alpejskich, nie dokończono z powodu pandemii kilku zawodów Młodzieżowego Pucharu Polski, ale większość rywalizacji jednak miała swój szczęśliwy koniec. O sukcesach szkoły już wspominaliśmy, teraz chciałem krótko opisać indywidualne sukcesy jednego z naszych uczniów, a mianowicie przedstawiciela klasy 1A Dwujęzycznego Liceum im. W. Kopalińskiego Wojciech Gałuszkę, który startował w tym sezonie w barwach nowego klubu narciarskiego Team MB Szczyrk.

Wojtek w tym roku czterokrotnie stawał na podium w Młodzieżowym Pucharze Polski, wygrywając jedne zawody po niesamowitej jeździe, uzyskując 1,54 sekundy przewagi nad kolejnym w klasyfikacji (w narciarstwie jest to przepaść). Ostatecznie wywalczył 3 miejsce w całym cyklu Pucharu Polski.

Jako reprezentant Polski świetnie spisał się międzynarodowych zawodach 58. Skiinterkriterium 2020 w czeskich Ricky v Orlickych horach, meldując się zarówno w slalomie jak i slalomie gigancie na 5 pozycji.

Trzeci rok z rzędu zwyciężył w klasyfikacji generalnej Junior B Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzieży, wygrywając cztery na pięć zawodów całego cyklu, a w najważniejszej imprezie sezonu, czyli Mistrzostwach Polski juniora młodszego oficjalnie wpisanych jako konkurencja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży został podwójnym wicemistrzem Polski w slalomie gigancie i slalomie.

Mimo licznych i ciężkich treningów, obozów i ciągłej rywalizacji, Wojtkowi udało się to wszystko pogodzić z nauką. Tym większe brawa dla niego.

Wojtku, jesteśmy z Ciebie dumni i liczymy na powtórkę, a może nawet poprawienie wyników w przyszłym sezonie.