Aktualności

Kochani, 

wokół nas nie tylko piękna wiosna, umajone kwieciem łąki i ogrody, ale i pandemia, o której zapomnieć się nie da. Nie będzie więc takiego długiego weekendu, o jakim zawsze marzymy znużeni długą zimą i przedwiośniem. I choć zostaniemy w domach, by dbać o siebie i innych, nie oznacza to, że zapomnimy o zbliżających się uroczystościach.

Już w piątek Święto Pracy, w sobotę- Dzień Flagi, a w niedzielę - kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Proponujemy Wam, droga Społeczności " Kopala", aby na przekór losowi uczcić te dni w sposób szczególny. Może w sobotę znajdziemy chwilę, by w gronie rodzinnym przygotować pęk biało-czerwonych flag i umieścić je w  różnych miejscach naszych domów, niech wtórują tej, którą wcześnie rano wywiesimy na balkonie i przypominają nam, jak jesteśmy silni, niezłomni i żaden wirus nie da nam rady😀. A może rodzinne szycie patriotycznych maseczek biało-czerwonych, a później wspólny spacer? Co Wy na to? 

A w niedzielę warto pośpiewać wspólnie. Można zacząć od pieśni patriotycznych, a skończyć na... klasyce polskiego rocka😘. Można obejrzeć dobry polski film. To taki nowszy patriotyzm❤. Kochani, bawmy się, cieszmy się tym, co mamy. Bądźmy razem, bądźmy dla siebie dobrzy. Rozejrzyjmy się, czy ktoś obok nas nie potrzebuje pomocy. Zróbmy Ojczyźnie prezent - dbajmy o siebie, zostańmy w domach teraz, żebyśmy jak najszybciej mogli z nich wyjść😍. 

 

Poniżej wprowadzenie w nastrój tych szczególnych dni:

www.youtube.com/watch?v=eXEGIyNMmEs&feature=youtu.be

 

i krótka lekcja historii z obrazami Jana Matejki w tle:

www.youtube.com/watch?v=_EjUJZPd2tk