Aktualności
Bardzo się cieszymy, że kolejna edycja Maratonu Pisania Listów spotkała się z tak dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Udało się napisać i wysłać do ambasad różnych krajów blisko 130 epistoł.

Maraton to coroczna, międzynarodowa akcja, dzięki której każdy z nas może wesprzeć niewinnie oskarżonych lub skazanych, uprowadzonych i zaginionych aktywistów, działaczy społecznych lub “zwykłych”: ludzi, których działania nie spodobały się władzom. Osoby te często walczą o prawa człowieka, upominają się o innych zatrzymanych, o ochronę środowiska, itp. Co ciekawe, akcję zainicjowano w Polsce, dopiero z czasem objęła ona swym zasięgiem niemal cały świat.

W tym roku pisaliśmy do władz m. in. Indii, Białorusi, Chin czy Kanady (sic), prosząc o uwolnienie więźniów, pomoc prawną czy medyczną dla nich, itp. Niektórzy ze skazanych są jeszcze dziećmi, wszyscy zaś uczą nas odwagi, humanitaryzmu i niezłomności, dlatego prośba organizatorów szkolnego Maratonu spotkała się z tak dużym odzewem.

Dziękujemy za udział nie tylko Licealistom, ale przede wszystkim Uczniom klas ósmych. Gratulujemy dojrzałości i właściwej postawy!