Aktualności
27 listopada 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili Instytut Fizyki UŚ w Katowicach. Uczniowie uczestniczyli w pokazach z Elektrostatyki. Ich ideą jest popularyzacja fizyki poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych, a nieraz wręcz fascynujących młodzież eksperymentów fizycznych. Prezentowane były zarówno doświadczenia trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak i te, które przy pomocy prostych środków można przeprowadzić we własnym zakresie.

Pokazy przebiegły w atmosferze dobrej, kształcącej zabawy. Młodzież z dużym zaciekawieniem przypatrywała się prezentowanym doświadczeniom. Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców. Mogliśmy zaobserwować, jak i gdzie można wykorzystać fizykę w codziennym życiu.