Aktualności
Z okazji sto pierwszej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie “Kopalińskiego” wzięli udział w specjalnie na tę okazję przygotowanych uroczystościach. Klasa IB LO zaproponowała muzyczno- poetycką podróż do wydarzeń sprzed ponad wieku, wprowadzając nas w melancholijny nastrój tych listopadowych dni.

Ceremonia rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania “Mazurka Dąbrowskiego”. Oddaliśmy w ten sposób hołd naszej Ojczyźnie, łącząc się w tych szczególnych chwilach z innymi uczestnikami akcji “Niepodległa do hymnu”. Następnie na scenie wybrzmiały najbardziej znane pieśni patriotyczne przeplatane poezją poświęconą wydarzeniom z 1918 roku.

Całą uroczystość zakończyło przemówienie Pani Dyrektor, która, podkreślając rangę święta, życzyła wszystkim zebranym, byśmy umieli ową wolność doceniać i w pełni z niej korzystać.

Naszej kochanej Jubilatce życzymy kolejnych co najmniej stu lat!